Temmuz ayında duyurulan Xiaomi Mi Smart Band 5 ile aynı olan Amazfit Band 5 adlı yeni bir akıllı bileklik duyuruldu.

Amazfit Band 5, 126 x 294 piksel çözünürlüğünde 1,1 inç AMOLED renkli bir ekrana sahip. Kalp atış hızı, uyku, adet takibi ve stresi izleyebiliyor. Mi Band 5’te halihazırda mevcut olan birçok özelliğin yanı sıra bu modelde Alexa desteği de bulunuyor.

Amazfit Band 5 kan oksijen seviyesini ölçebiliyor

Tasarımı, Mi Band 5′ benziyor. Dokunmaya duyarlı olan kontrol göstergesi şekil olarak farklılaşmış. Ek olarak, Amazfit Band 5, Mi Smart Band 5’te bulunmayan SpO2 sensörü ile kanın oksijen seviyesini de ölçebiliyor. Fiziksel egzersiz yapanlar için, kullanıcı tarafından izlenebilen çeşitli egzersiz seçenekleri de var

Amazfit Band 5 akıllı bileklik duyuruldu

Amazfit, fitness takibinin “sağlık bilincine sahip veya formunu geliştirmek isteyen herkes için” tasarlandığını aktarıldı. Giyilebilir cihaz, 7/24 sürekli kalp atış hızı ölçümü için bir PPG optik sensör, kan oksijen ölçümü, uyku kalitesi izleme, adet döngüsü izleme, stres izleme ve solunum egzersizleri dahil olmak üzere birçok sağlık izleme özelliği ile donatılmış.

Band 5 ayrıca nefes egzersizleri ve 11 spor modu ile birlikte geliyor ve Alexa desteğiyle alarmları ve zamanlayıcıları ayarlamak için sesli komutları algılayabiliyor. Bu da Mi Smart Band 5’te eksik olan başka bir özellik. Ayrıca bu yeni akıllı bileklikle bağlı akıllı cihazların kontrolü çok daha kolay hale geliyor.

Amazfit Band 5’in öne çıkan diğer özellikleri ise 5ATM su direnci ve müzik dinleme gibi birçok kontrol yapabileceğiniz özelliklere sahip. Akıllı bileklik Amazfit tek bir şarjla 15 güne kadar dayanıklılık sağladığı iddia edilen 125mAh pil ile gelmekte.

Akıllı bileklik, 45 dolar fiyat etiketine sahip ve ABD’de 21 Eylül’den itibaren Amazon üzerinden satışa sunulacak. Türkiye’de de bazı modelleri satılan markanın bu ürününün gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak