Call of Duty: Modern Warfare ile 2019 yılına damga vuran ve Modern Warfare serisini bir anlamda yeniden başlatan Activision ve Infinity Ward, 2020 yılında da eli boş durmayacak. Activision tarafından bugün yapılan resmi açıklamaya göre, 2020 yılında da yeni bir Call of Duty oyunu ile karşı karşıya geleceğiz. Ancak Activision, 2020 yılında çıkacak olan yeni Call of Duty oyununu hangi geliştiricinin yaptığını açıklamadı, ancak sıralamaya baktı üç farklı geliştiricinin çalıştığı seride sıranın Sledgehammer Games‘de olduğunu söyleyebiliriz. Keza geçtiğimiz yıl Black Ops 4’ü Treyarch geliştirmişti.

2020’de yeni bir Call of Duty oyunu geleceği kesinleşti

Yeni Call of Duty oyunun hangi tema altında sunulacağı ise şuan için bir muamma. Modern Warfare ile yakalanan ivme sonrasında, 3 farklı geliştiricinin her birinin yeni bir oyun üzerinde çalışması yerine Sledgehammer ve Treyarch birleşip, tıpkı Modern Warfare serisinde olduğu gibi Black Ops serisini de baştan başlatabilirler.

Bu durumda oyuncuların hayli sevdiği soğuk savaş dönemine de geri dönüş yapılabilir. Zaten bu başarı sonrasında seriden yeniden gelecek temasına dönmesi beklenmiyor.