YouTube'dan kullanıcıları memnun edecek karar

Google'ın sahibi olduğu dünyanın en popüler video ağı YouTube, bildiğiniz gibi çok uzun zaman önce bir güncelleme yapmış ve kişilerin videoları üzerine ek açıklamalar (Annotations) koymasına imkan tanımıştı. Kırmızı kutular halinde video üzerinde çıkan bu açıklamalar çoğu zaman can sıkıcı olarak nitelendirilmiş ve izleyeyicilerden de oldukça tepki çekmişti. İşte bu geri bildirimleri değerlendiren YouTube, video üstü ek açıklama sürecinin 2 Mayıs tarihinde itibaren sona ereceğini açıkladı. Bu tarihten sonra içerik üreticiler videoları üzerine kırmızı kutularda çıkan ek açıklamalar koyamayacak ya da hali hazırda koyduğu açıklamaları düzenleyemeyecek.

Bitiş ekranları ve kartlar ile beraber zaten ek açıklamaların %70 oranında daha az kullanıldığını belirten YouTube, güzel bir karar almış gibi görünüyor. Bundan sonra mobilde de aktif olarak çalışan bitiş ekranları ve kartların "ek açıklamaların" yerini alacağı yapılan resmi açıklamada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: AccuWeather, sanal gerçekliğe giriş yaptı

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.