Windows 10 için kızdıracak güncelleme adımı

Yazılım devi Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows 10, bildiğiniz gibi en çok zamansız yüklemeye / indirmeye geçen güncellemeleri ile büyük eleştiri alıyor. Bu yüzden birçok kullanıcı güncellemeler otomatik olarak indirilmesin diye Windows 10 içerisinde yer alan "Tarifeli Bağlantı" ayarını kullanıyor ancak Creators Update ile bunun değişeceği belirtiliyor. Microsoft'tan gelen açıklamaya göre Windows 10, bahsettiğimiz bu ayar açılsa dahi işletim sisteminin düzgün çalışması için gereken kritik güncellemeleri otomatik olarak indirecek ve böylece kullanıcıların güncellemelerden kaçma yolu bir nevi iptal edilmiş olacak. Tarifeli Bağlantı ayarı açıkken yapılacak güncellemelerin çok ufak boyutlu olacağını söyleyen ancak bu noktada çok da inandırıcı olamayan Microsoft, elbette kullanıcılarının güvenliğini düşünüyor ancak süreci "otomatik" yaparak kimseye yardımcı olmuyor.

Diğer büyük güncellemelerin tarifeli bağlantı üzerinden yapılmayacağı gelen bilgilere arasında yer alırken, süreç için şimdiden ciddi tepkiler geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows Vista için yolun sonu geldi

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.