Uber başkanını kaybetti

Dünyanın en büyük uygulama tabanlı ulaşım şirketlerinden Uber, biliyorsunuz son dönemde hiç de iyi haberler ile gündeme gelmiyor. Trump'ın büyük tepki çeken bir kararına karşı destek vermesi, cinsiyetçi yönetim eleştirileri, CEO Travis Kalanick'in bir Uber sürücüsü ile tartışması ve Google'ın üst şirketi Alphabet ile girilen Waymo kaynaklı yasal mücadele sonrası, bugün bir açıklama yapıldı ve şirket başkanı Jeff Jones görevinden ayrıldı. Uber'e yaklaşık olarak 6 ay önce katılan ve beş yıllık Target deneyimini geride bırakarak bu işe kendisini adayan Jones, son dönemde yaşanan oldukça tutarsız olaylar nedeniyle Uber bünyesinde devam edemeyeceğini açıkladı ve istifasını verdi.

Şuan için Jeff Jones'in yerini kim alacak bilinmiyor ancak genel olarak Uber'i gerçekten hiç ama hiç iyi günler beklemiyor. Geçtiğimiz dönemde Twitter üzerinden başlatılan kampanya sonrası ciddi bir kullanıcı kaybına uğrayan şirket, hiç bir alanda kararlı bir düzen tutturamıyor ve bu ay Jones'a ek olarak iki diğer Uber yöneticisinin de görevden ayrıldığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Galaxy S8'in fiyatı ve kulaklığı ortaya çıktı

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.