Thanos'un aslında Zihin Taşının kurbanlarından biri olduğu ortaya çıktı

Avengers: Infinity War’da akıllara gelen en önemli sorulardan biri de Loki’deki zihin taşını Thanos nasıl bulduğuyla ilgiliydi. Hatırlayacağınız üzere ilk Avengers filminde Loki, Thanos’dan aldığı taş sayesinde ortalığı kasıp kavurmuş ve Chitauri ırkının saldırması ve taş sayesinde kahramanlarımıza zor saatler yaşatmıştı. Tabi bu durum Avengers ekibinin de resmi olarak toplanıp kurulmasına da vesile olmuştu.

Olayların öncesinde Thanos’un Loki’ye verdiği taşı nasıl bulduğuna dair çeşitli dedikodular. Marvel sinematik evrenin de geçen hikayelerden biri olan, Thanos: Titan Consumed hikayesinde Thanos’un taşları nasıl bulduğu ile ilgili bilgileri de nihayet öğrenmiş olduk.

Thanos aslında taşın ilk kurbanlarından biri!

Barry Lyga’nın yazdığı romanda Thanos taşların varlığından oldukça uzun bir süre habersiz bir şekilde yaşıyor. Daha sonra Lorespeaker tarafından taşlar hakkında bilgilendirilse de bu taşlara ve güçlerine inanmıyordu ta ki Lorespeaker elinde güç taşı ile gelene kadar. Lorespeaker tarafından zihin taşına kurban edilen Thanos daha sonrasında ise taşın etkisinden Gamora ve Nebula tarafından kurtarılıyor. Bu olayların sonucunda Thanos bizzat gidip Lorespeaker öldürüyor ve taşı elinden alıyor. Bununla beraber Avengers: Infinity War’a giden yol da başlamış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Fast & Furious Takedown iOS ve Android için yayınlandı