Swarovski'nin akıllı saati için kötü haber

Avusturya merkezli kristal takı ve aksesuar üreticisi Swarovski, teknoloji dünyasının yakından tanıdığı isimler arasında yer alıyor. Hemen her alanda olduğu gibi harika görünen kristallerini birçok teknolojik ürüne yerleştiren köklü firma, CES 2017'de kendi akıllı saatini geliştiriyor haberiyle gündeme gelmişti. Bu noktada özellikle bayanlara yönelik bir Android Wear işletim sistemli model üzerinde çalıştığı konuşulan şirket, resmi olarak yapılan açıklama ile bu saati süresiz olarak iptal etti. Bu ürün için hazır olmadıklarını belirten yetkili Robert Buchbauer, saatin çıkış tarihi için şuan hiçbir açıklama yapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Akıllı saat pazarı son dönemde Tag Heuer, Montblanc ve Swatch gibi büyük üreticilerin gözde alanları arasında yer alıyor ve Swarovski'nin bunlar arasında çok fazla söz sahibi olmayacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor. Bakalım zaman Swarovski için ne gösterecek?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Huawei Watch'a beklenen güncelleme

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.