Son dönemin en garip icadı ile tanışın: Hushme

Toplum arasında telefonla konuşmak uzun süredir hemen herkesin sürekli olarak yaptığı olağan bir şey. İş yerinde, ofiste ya da alışveriş merkezinde telefonumuz çaldığı zaman çoğunlukla özel bir yere gitme ihtiyacı duymuyor ve kısık sesle de olsa görüşmemizi tamamlıyoruz. İşte bunu yapamayanlar için hazırlanan son dönemde gördüğümüz en garip cihazlardan Hushme, temel olarak toplum arasında telefon görüşme işlemini çevredekilerin duyamayacağı hale getiriyor. Kafa üstü kulaklık formunda hazırlanan cihaz, aşağıda yer alan videoda görebileceğiniz üzere boyna takılıyor ve insan ağzını konuşmayı engellemeyecek şekilde kapatabiliyor. Kullanıldığı zaman kişiyi Batman'deki Bane'e çeviren Hushme, söylendiği kadarıyla konuştuklarınızı yanınızdaki kişilere aktarmıyor ve böylece kişisel gizlilik / güvenlik sağlanabiliyor.

Mayıs ayında Kickstarter benzeri bir bağış platformu üzerinden tam 250$ satışa çıkacağı belirtilen ürün, gerçekten çok garip görünüyor..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ücretsiz Spotify kullanıcılarına kötü haber

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.