iPhone'lar kaç metreden şarj olacak?

Samsung başta olmaz üzere diğer markalarda da kablosuz şarj özellikleri telefonlarda yer edinirken, iPhone tüketicilerinin bu durumdan mahrum kalması kötü bir durum. Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olmasına karşın Apple'ın bazen attığı bu yavaş adımlar kullanıcıları çileden çıkartıyor. Fakat şöyle bir durum var ki bir şeyi tam anlamıyla hazır olmadan hayata geçirmek istemediklerini de anlıyoruz.

Son zamanlarda Apple tarafında en çok konuşulan olaylardan biri de işte bu kablosuz şarj özelliği oldu. iPhone 7S'le ve ya iPhone 8'le gelmesi beklenen kablosuz şarj özelliği yavaş yavaş netlik kazanıyor. Edinilen bilgilere göre piyasa da bulunan kablosuz şarj özelliğinden çok daha dikkat çekici olacak. Gerçek kablosuz şarj desteğini getirecek olan iPhone'lar 5,5 metreye kadar kablosuz şarj edilebilecek. 

Bu teknolojiyi geliştiren Energous şirketi istemeden de olsa bu durumun gerçeklik payı kazanmasını sağladı. Geçtiğimiz aylarda Apple ile çalışan Dialog Semiconductor'a 10 milyon dolarlık yatırım yapmışlardı.

Author