PC toplama simülasyonu indirmeye sunuldu

Çoğu bilgisayar tutkunu kendi bilgisayarını parçalarını tek tek satın alarak kendisi toplar ve bu onun için dünyanın en keyifli işlerinden birisidir. İşte bunu gerçekten ciddiye alan Romanya'dan Claudiu isimli programcı, karşımıza PC toplama simülasyonu ile çıktı. Evet doğru okuyorsunuz üzerine kafa patlatarak kişilerin sanal ortamda kendi bilgisayarlarını toplamasına imkan tanıyan bir çalışma hazırlayan Claudiu, erken geliştirme aşamasında olmasına rağmen çalışmasına oldukça güzel animasyonlar dahil etmiş. Daha çok bu alana yeni girenlere fikir vermesi için hazırlandığı düşünülen simülasyon, birçok farklı donanımı (Ekran kartı, ssd, işlemci vb.) bünyesinde barındırıyor ve önemli bir detay olarak kablolama işlemini de size bırakıyor.

Windows ve Linux için ücretsiz olarak PC toplama simülasyonuna buradan ulaşabilir, tanıtım videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz. Simülasyonunu halen geliştirme aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GoPro, yeni işten çıkartma yapıyor

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.