Oyunculara özel el ısıtma cihazı: Heatbuff (Video)

Özellikle soğuk odalarında oyun oynamaya çalışanların yakından bildiği üzere eller soğuksa performans oldukça düşüyor. Ellerin sıcaklığı belirli bir derecenin altına düştüğü zaman hareket kabiliyeti ciddi oranda azalıyor ve bu da özellikle oyunu ciddiye alanları hiç ama hiç memnun etmiyor. İşte bu sorunu çözmek için hazırlanan Heatbuff, popüler bağış platformu Kickstarter üzerinde destek arıyor. Envavo tarafından geliştirilen ve koyduğu hedefe ulaşmayı başaran Heatbuff, temel olarak elleri ısıtmak için hazırlanmış ufak bir ısıtıcı modeli. Klavyenin önüne konumlandırılması için tasarlanan cihaz, söylendiği kadarıyla kızılötesi ısıtma teknolojisi ile yakmadan ısıtma sağlıyor ve bu yapısıyla son dönemde gördüğümüz en ilginç oyuncu donanımları arasındaki yerini alıyor.

71$ gibi oldukça yüksek bir bağış fiyatı bulunan Heatbuff'un ilginç tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz. Soğutmalı fareden sonra parmak ısıtıcımız da oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Son dönemin en garip icadı ile tanışın: Hushme

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.