Ölen canlıları dirilten şirket!

Güney Kore uyruklu bir şirket, ölen köpekleri 100 bin dolara yeniden hayata döndürüyor. Dünyaca ünlü isimlere hizmet eden şirket şu ana kadar 800'den fazla köpeği klonlamayı başardı.

Tıp alanındaki araştırmalarda kullanmak için sığır ve domuz klonlayarak işe başlayan firma, aynı zamanda yumurtalık dondurma işlemlerini de yapıyordu. Fakat köpek klonlama işi tavan yaptığı için bu alan üzerinden yürümeye karar verdiler. 2006 yılından beri köpekleri klonladıklarını ve şu ana kadar 800'den fazla köpeğin klonunu oluşturduklarını söyleyelim. Fiyatı yüksek olduğu için en çok ünlüler, iş adamları ve çeşitli ülkelerin prensleri tarafından ilgi görüyor.

İşlemin ilk sırasında ölen köpek donduruluyor ve beş gün sonra anaç genleri toplanıp kopyalanıyor. Daha sonra DNA'ları donör yumurta ile birleştirilerek, taşıyıcı bir köpeğe, embriyo olarak yerleştiriliyor. Bu andan iki ay sonrasında ise doğum gerçekleşiyor. Tabii bu işlemlerin bedeli ise 100 bin dolar.

Klonlama işlemleri yapan Güney Koreli şirket, Sibirya'da donmuş kalıntıları bulunan mamutun kopyasını yapmak için çalışmalara başladı. Bu sayede nesli tükenen bir çok havyanı tekrar aramızda görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kandan Fare Klonladılar!

Author