Müjde: Galaxy Note 5 için "Nougat" yayınlandı

Samsung'un Galaxy Note 7 çok kötü bir şekilde tarih olduktan sonra geriye kalan en güncel Note modeli Galaxy Note 5, bugünden itibaren ülkemizde Android 7.0 Nougat güncellemesini almaya başladı. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'den sonra nihayet gelen beklenen güncelleme, şuan resmi olarak OTA (Over-the-air) yoluyla hızlı bir şekilde telefonlara indirilebiliyor. Yaklaşık olarak 1.3 GB botuyu bulunan "N920CXXU3CQC7" firmware koduna sahip güncelleme, Note 5 sahiplerini oldukça mutlu edecek gibi görünüyor ve Samsung'un resmi açıklamasında şunlar yer alıyor;

Yenilikler

  • İşletim sistemi yükseltme - Android 7.0 Nougat
  • Yeni UX ve çeşitli performans modları sunar
  • Bildirim özelliği ve Hızlı ayarlar tuşu iyileştirildi
  • Çoklu pencerenin kullanılabilirliği iyileştirildi
  • İyileştirilmiş ayar menüsü ve Samsung Pass özelliğinin eklenmesi
  • İndirilen uygulamaların yüklenmesi için verimli alan, iyileştirilmiş yükseltme ve uygulama yükleme hızı

Samsung Galaxy Note 5 için yayınlanan Android 7.0 Nougat güncellemesine telefonların yazılım güncelleme bölümünden geçiş yapabilir, yükleme süresini istediğiniz zamana ayarlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple'dan Çin'e iki merkez daha

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.