Montblanc, lüks akıllı saatini tanıttı

Almanya merkezli kalem, saat, mücevher ve deri eşya üreticisi Montblanc, kısa süre önce tanıttığı Summit model isimli akıllı saatiyle lüks pazara hızlı bir giriş yaptı. Direkt olarak geçtiğimiz hafta lanse edilen Tag Heuer Connected Modular'in karşısına çıkartılan Montblanc Summit, beklendiği gibi Google'ın yeni Android Wear 2.0 işletim sistemini kullanıyor. Klasik bir tasarımı bulunan akıllı saat, teknik olarak gücünü Snapdragon Wear 2100'den ve 4GB RAM'den alıyor. 4GB'lık dahili hafızası ve Bluetooth, NFC ile WiFi yanında LTE kablosuz bağlantı desteği bulunan akıllı saat, akıllı telefonlar ile bağlantı kuruyor ancak çalışmak için tamamen onlara ihtiyaç duymuyor olmasıyla öne çıkmayı biliyor.

Montblanc Summit, tahmin edebileceğiniz üzere hiç de ucuz bir model değil. 869$'dan başlayan ürünün fiyatı seçilen kayışa göre ciddi oranda artıyor ve Mayıs ayında raflardaki yerini alacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En ucuz Tesla Model S üretimden kalktı

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.