LG, UltraFine 5K'nın sorununu çözdü

Apple'ın LG ile ortaklaşa geliştirdiği yeni monitör modellerinden 27-inç UltraFine 5K, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda ilginç bir sorunla gündeme gelmişti. Apple ekosistemindeki en gelişmiş monitör olan 5K, garip şekilde router modellerinin yakınında olduğu zaman bağlantı sorunları yaşıyor ve router'ın yaklaşık olarak 50 cm yakınına konumlandırıldığı zaman bağlı olduğu MacBook modelleri ile arasındaki bağlantıyı sonlandırıyordu. Bu sorun nedeniyle derin bir incelemeye alınan ve satışına son verilen monitör, yapılan kablosuz sinyallere yönelik daha iyi yalıtım çalışmaları sonucunda bu sorunundan kurtulmuş durumda. Aşağıda yer alan videoda da görebileceğiz üzere yeni 27-inç UltraFine 5K modelleri artık router modellerinin yakından olmaktan etkilenmiyor ve sorunun çözülmesi bu seviyede çok fazla monitör olmadığı için çok güzel görünüyor.

atırlamak gerekirse 5K yani 5120 x 2880 piksel çözünürlük sunan monitör, P3 renk uzayının %99'unu karşılıyor ve IPS panel teknolojisi üzerine kuruluyor.  
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp'ın eski durum bildirimi geri geliyor

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.