LG, G6 su gerçirmez olacak

Galaxy S8 ile beraber MWC (Mobil Dünya Kongresi) 2017 kapsamında resmi olarak tanıtılacak olan beklenen akıllı telefonlardan LG G6, "Akıllı telefon için ideal dilek listesi" isimli videoda yer aldığı kadarıyla çok yüksek ihtimalle su geçirmez bir gövdeye sahip olacak. Direkt olarak LG tarafından yayınlanan videonun sonunda yukarıda gördüğünüz özellikleri toplayan şirket, su geçirmezlik yanında çerçeveleri atarak kullanıcılarına birim alanda daha büyük bir ekran deneyimi de sunacak. Video içerisinde açık olarak geçmiyor olsa da bu telefonunun LG G6 olduğuna kesin gözüyle bakılıyor ve telefonunun Mart ayında satışa çıkartılması bekleniyor.

Google Assistant ya da Amazon Alexa yüklü olarak gelmesi beklenen G6, tasarımsal olarak da G5'in hemen hemen aynısı olacak. Arka kasası camdan imal edilecek ve bu açıdan Galaxy S7 benzer bir yapıda karşımıza çıkacak gibi görünen telefon, 3.5mm kulaklık girişine de sahip olacak. Su geçirmeyeceği belirtilen yeni amiral gemisi, sızıntılarda yer aldığı üzere kablosuz şarj desteğini de bünyesinde taşıyacak. Iris tarayıcıyla satışa çıkacak ve bu sayede sadece bakılarak kilitleri açılabilecek ve parmak izine göre daha güvenli bir biyometrik giriş süreci sunacak olan G6, ek olarak MST (Magnetic Secure Transmission) olarak geçen mobil ödeme desteğini de beraberinde getirecek.Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.