LG, 4K HDR monitörünün fiyatını açıkladı

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, yılın başında düzenlenen CES 2017 fuarı kapsamında tanıttığı 32UD99 kod adlı monitörünün fiyatını ve çıkış tarihi açıkladı. Daha önce verilmeyen bu bilgiye göre teknik olarak göz dolduran monitör 28 Mart tarihinde raflardaki yerini alacak ve tam 999$ fiyat etiketine sahip olacak. Teknik olarak hatırlamak gerekirse 32-inç'lik IPS panelinde 4K çözünürlük sunan ve HDR (Yüksek Dinamik Aralık) desteği bulunan profesyonellere yönelik monitör, HDR10 desteğiyle çok yüksek renk derinliği veriyor ve yukarıda da görebileceğiniz üzere çerçevesiz tasarımı ve metal bacağıyla oldukça şık görünüyor. Tek USB-C kablosu üzerinden görüntü aktarımı yapabiliyor olmasıyla güncel Apple bilgisayarları kapsama alanına alan 32UD99, 4K HDR desteği sayesinde aynı zamanda yeni oyun konsolları Xbox One S ile PlayStation 4 Pro için de harika bir seçenek oluşturuyor. 

Fiyatıyla resmen ulaşılmaz seviyede yer alan LG 32UD99'da yukardakilere ek olarak AMD FreeSync desteği de aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 için kızdıracak güncelleme adımı

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.