Huawei Mate 20 Lite’ın Hızlı Şarj özelliği hayat kurtarıyor

Akıllı telefon kullanıcılarının telefon satın alırken aslında genellikle gözden kaçırdığı durumlardan biride bataryalar. Özellikle son dönemlerde bataryalar konusunda gelişmeler yaşanıyor olsa da, istenilen seviyeye bir türlü gelinemiyor ve uzun kullanım süreleri sağlanamıyor. Bunu bilen telefon üreticileri ise cihazlarının çoğuna hızlı şarj özelliğini eklemeye başladılar. Eh haliyle bu durum telefon üreticileri arasında rekabeti sağlamış oldu.

Şuana kadar birçok telefonda gördüğümüz hızlı şarj özelliğini, en başarılı şekilde sağlayan firmalardan biri ise Huawei. Huawei, son dönemde çıkardığı ‘HW-100400C00’ model numaralı yeni geliştirilen adaptörü sayesinde 10V/4A çıkış gücü sağlayabilmekte. Huawei bu adaptör ile birlikte, akıllı telefonlarda şimdiye kadarki en yüksek güç çıkışı sağlayan firma olmayı da başardı. 10V/4A'lik çıkış adaptörün maksimum olarak 40W gücüne sahip olacağı anlamına geliyor.


Huawei Mate 20 Lite’ın Hızlı Şarj özelliği hayat kurtarıyor


Hızlı Şarj'da Huawei Lider Konumunda!

Huawei Mate 20 Lite kullanan kişilerin hali hazırda bileceği üzere, bu model hızlı şarjın faylarını en iyi şekilde kanıtlayan telefonlardan biri konumunda. Uzun yolculuklarda, iş görüşmelerinde ya da kamp yaptığınız zaman telefonunuzu gereğinden fazla kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu durum bataryanın yavaş yavaş bitmesine sebep oluyor. Ama Huawei Mate 20 Lite’ın hızlı şarj özelliği sayesinde bataryanız nerede biterse bitsin, şarj adaptörünüz yanınızdaysa 30 dakika içerisinde %70 oranında şarj edebilme imkanına sahibiz. Bu sayede aslında hem zamandan tasarruf ediyoruz hem de istediğimiz her şeyi gönül rahatlığı ile yapıyoruz. Ayrıca biraz daha fazla vaktiniz varsa Huawei Mate 20 Lite'ı tam 80 dakika içerisinde bataryayı %100 bir şekilde doldurabilir ve telefonunuzu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.