Galaxy S8'in işlemcileri arasında performans farkı var

Samsung'un resmi olarak 29 Mart tarihinde lanse edeceği yeni akıllı telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, bildiğiniz gibi satıldıkları bölgeye göre ya Qualcomm Snapdragon 835 ya da Samsung üretimi Exynos 8895 işlemci ile karşımıza çıkacak. Galaxy S8 Plus'ın ortaya çıkan Geekbench testlerine göreyse bu iki işlemci arasında performans farkı bulunuyor. Buna göre Snapdragon 835'li Galaxy S8 Plus tek çekirdekte 1929, çok çekirdekte 6084 puan alırken, Exynos 8895'li Galaxy S8 Plus ise tek çekirdekte 1978, çok çekirdekte ise 6375 puan alıyor. Bu açıdan aralarında ufak da olsa bir fark bulunan versiyonlar, söylendiği kadarıyla standart Galaxy S8'de de bu farklı gelecek ve incelemelerde özellikle dikkat edilmesi gereken bir seçenek oluşturacak.

Telefonların bilinen diğer detayları ise şöyle sıralanıyor;

Samsung Galaxy S8

Resmi olan bu özelliklere göre Galaxy S8, 5.8-inç (Tam dikdörtgen) / 5.6-inç (Kavisli kenar) Quad HD+ Super AMOLED ekrana sahip olacak. Ön kamerası 8MP, arka kamerası ise 12MP çözünürlükte olacak olan telefon, Iris taracıyı aracılığıyla ekstra güvenlik sağlayacak ve IP68 sertifikasıyla su ile toza dayanıklı bir seçenek oluşturacak. Samsung Pay'e destek verecek ve konusunda uzman AKG imzalı bir kulaklık ile karşımıza çıkacak Galaxy S8, 4GB RAM ile donatılırken 64GB'lık dahili hafızası microSD üzerinden arttırılabilecek. 

Samsung Galaxy S8 Plus

Galaxy S8'in abisi Galaxy S8 Plus, 6.2-inç (Tam dikdörtgen) / 6.1-inç (Kavisli kenar) Quad HD+ Super AMOLED ekrana sahip olacak. 4G LTE desteği bulunan ve 4GB RAM üzerine kurulacağı söylenen telefon, 64GB dahili hafızasını microSD kartlar üzerinden arttırabilecek. Arkasında 12MP, önünde ise 8MP çözünürlükte bir kamera yer alacak olan telefon, önemli bir detay olarak Note 7'de de olduğu gibi Iris taracıya sahip olacak. IP68 sertifikasıyla su ile toza dayanıklı bir seçenek oluşturan Galaxy S8 Plus, mobil ödeme sistemi Samsung Pay'e destek vermesi yanında ve konusunda uzman AKG imzalı bir kulaklık ile karşımıza çıkacak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Galaxy S8'in fiyatı ve kulaklığı ortaya çıktı

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.