Galaxy S8'in fiyatı ve kulaklığı ortaya çıktı

Samsung'un resmi olarak 29 Mart tarihinde lanse edeceği yeni akıllı telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, yeni sızıntılar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu sefer fiyatları ortaya çıkan telefonlardan Galaxy S8, Evan Blass'ın sağlam kaynaklarına göre 799 Euro, Galaxy S8 Plus ise 899 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Bu açıdan Galaxy S7 ailesini geride bırakacak olan Galaxy S8 serisi, kendilerini bilgisayar haline getiren DeX dock ünitesine ise 150 Euro fiyat talep edecek. Yine Blass'a göre Gear 360 modeli 229 Euro, Gear VR ise 129 Euro fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak. Galaxy S8 ile Galaxy S8 Plus'ın yanında gelecek olan AKG imzalı (Samsung'un satın aldığı Harman'ın alt markası) kulak içi kulaklıklar ise aşağıdaki gibi görünecek.

Samsung Galaxy S8

Resmi olan bu özelliklere göre Galaxy S8, 5.8-inç (Tam dikdörtgen) / 5.6-inç (Kavisli kenar) Quad HD+ Super AMOLED ekrana sahip olacak. Ön kamerası 8MP, arka kamerası ise 12MP çözünürlükte olacak olan telefon, Iris taracıyı aracılığıyla ekstra güvenlik sağlayacak ve IP68 sertifikasıyla su ile toza dayanıklı bir seçenek oluşturacak. Samsung Pay'e destek verecek ve konusunda uzman AKG imzalı bir kulaklık ile karşımıza çıkacak Galaxy S8, 4GB RAM ile donatılırken 64GB'lık dahili hafızası microSD üzerinden arttırılabilecek. Cihaza gücünü ise satıldığı yere göre Snapdragon 835 ya da Exynos 8895 işlemci modelleri verecek.

Samsung Galaxy S8 Plus

Galaxy S8'in abisi Galaxy S8 Plus, 6.2-inç (Tam dikdörtgen) / 6.1-inç (Kavisli kenar) Quad HD+ Super AMOLED ekrana sahip olacak. 4G LTE desteği bulunan ve 4GB RAM üzerine kurulacağı söylenen telefon, 64GB dahili hafızasını microSD kartlar üzerinden arttırabilecek. Arkasında 12MP, önünde ise 8MP çözünürlükte bir kamera yer alacak olan telefon, önemli bir detay olarak Note 7'de de olduğu gibi Iris taracıya sahip olacak. IP68 sertifikasıyla su ile toza dayanıklı bir seçenek oluşturan Galaxy S8 Plus, mobil ödeme sistemi Samsung Pay'e destek vermesi yanında ve konusunda uzman AKG imzalı bir kulaklık ile karşımıza çıkacak. Telefon gücünü S8 gibi satıldığı bölgeye göre ya Snapdragon 835 ya da Exynos 8895'den alacak.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Oyunculara özel el ısıtma cihazı: Heatbuff (Video)

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.