Apple'dan Çin'e iki merkez daha

Teknoloji devi Apple, ABD dışındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Hindistan, Endonezya ve Çin'e yeni araştırma geliştirme merkezlerini açacağını duyduğumuz şirket, gelen resmi açıklamaya göre Çin'e iki ek araştırma geliştirme merkezi daha açıyor. Bu yatırımıyla sadece Çin'de dört adet geliştirme merkezi bulunacak olan şirket, bu sefer Şangay ve Suzhou bölgelerini tercih etmiş durumda. Şuan hali hazırda Beijing ve Shenzhen'de bulunan merkezler ile benzer amaçları bulunan yeni araştırma geliştirme merkezleri, bölgedeki teknoloji üniversitelerinden mezun öğrencileri kendisine çekmeye çalışacak ve okullar ile işbirliği yapılarak yeni teknolojiler geliştirecek. Hemen hemen tüm üretimini Çin'd yapan Apple, Donald Trump'ın baskılarına rağmen bu taraftan kolay kolay vazgeçecek gibi görünmüyor.

Kasasında harcamaya hazır çok büyük bir parası bulunan Apple, geleceğe yönelik yatırımlarını devam ettirecek gibi görünüyor. Umuyoruz ilerleyen süreçte bir araştırma geliştirme merkezi de ülkemize açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Galaxy Tab S3'ün fiyatı belli oldu

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.