Apple A12 işlemciler Samsung'dan gelecek

Teknoloji devi Apple'ın bir sonraki mobil işlemci ailesi olacak olan A12, ET News tarafından yapılan habere göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından üretilecek. Bu yıl yeni modellerde göreceğimiz A11 işlemcileri hali hazırda kullanılan A10'larda olduğu gibi yine TSMC şirketinden alacağı belirtilen Apple, Samsung'un 10-nanometre üretim hattında yaptığı geliştirmeler ve 2018 yılında kuracağı 7-nanometre üretim tesisi nedeniyle yüzünü mobil taraftaki en büyük rakibine dönmüş durumda. A12 işlemcilerin önümüzdeki yıl satışa çıkacak iPhone / iPad modellerinde yer alacağı gelen bilgiler arasında yer alırken, Apple'ın talep edeceği miktarı sağlayabilmesi için Samsung'a yardım edebileceği de söylentiler arasında dikkat çekiyor.

Yaz sonunda tanıtması beklenen iPhone 8 ile çok büyük satış rakamlarına ulaşmayı hedefleyen Apple, bildiğiniz gibi kendi işlemcisini kendisi tasarlıyor ancak üretim üçüncü parti şirketler tarafından yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LG, UltraFine 5K'nın sorununu çözdü

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.