AirPods, kablosuz kulaklık pazarını ele geçirdi!

Apple'ın iPhone 7'ler ile tanıtılmasına rağmen ancak geçtiğimiz ay içerisinde satışa çıkan kablosuz kulaklık modeli AirPods, yüksek fiyatına rağmen beklenenden daha iyi satış rakamları elde ediyor. Bu noktada gelen yüksek talep nedeniyle üretimi arttırılan kulaklık, araştırma şirketi Slice Intelligence'in raporuna göre şuan kablosuz kulaklık pazarının en üst sırasında yer alıyor. Satışa çıkmadan %24.1 ile Apple'ın sahibi olduğu Beats'in lider olduğu kablosuz kulaklık pazarının şuan %26'sına hakim olan AirPods, satışa çıktığı gün ABD sınırlarında en çok kablosuz kulaklığın satıldığı günü de sağlamış görünüyor.

AirPods, hatırlamak gerekirse bünyesine yerleştirilen W1 işlemcisi ile yüksek kaliteli müzik aktarımı yapabiliyor ve söylendiği kadarıyla dahili bataryasıyla 5 saat aralıksız müzik çalabiliyor. Beraberinde gelen bataryalı taşıma kutusuyla bu süreyi 24 saate çıkartabilen kablosuz kulaklık, barındırdığı sensörler ile sadece kulağınızda olduğu zaman görev yapıyor. 

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.