AccuWeather, sanal gerçekliğe giriş yaptı

Dünyanın en çok kullanılan hava durumu uygulamalarından AccuWeather, kısa süre önce artış göstermeye başlayan sanal gerçeklik dünyasına da giriş yaptı. Şuan için Samsung Gear VR için hazırlanan uygulama, temel olarak seçtiğiniz bölgelerin detaylı hava durumu bilgilerini karşınıza getiriyor. Bu noktada sıcaklık yanında nem, güneş ışığı, sis, vb. konularda da bilgi verebilen VR uygulaması, önemli bir detay olarak bünyesinde yakın zamanda gerçekleşen büyük hava olayları için 360 derecelik video içerikler barındırıyor. Uygulamasına her hafta başka bir bölgeden çekilmiş yeni 360 derece videolar ekleyeceğini belirten AccuWeather, hava durumunu çok daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirmenin en iyi yolunu bulmuş gibi görünüyor.

AccuWeather'ın sanal gerçeklik uygulamasına ücretsiz olarak buradan elde edebilirsiniz. 166MB boş alana ve internete ihtiyaç duyan uygulama, şuan için sadece İngilizce dil seçeneğine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Karşınızda iPhone 7 Plus Retro Edition

Author
Can Tunçer

İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu olan Can Tunçer, yaklaşık 5 yıldır yakından takip ettiği teknoloji ve bilim dünyasının güncel haberlerlerini okuyucularıyla buluşturuyor. Özellikle fotoğraf makineleri, video kameralar ve drone modelleriyle yakından ilgilenen Can, son dönemin gözde alanlarından elektrikli otomobil sektörünün de en sıkı takipçileri arasında yer alıyor. Editör, mobil uygulama alanında da gündemi taze tutarak içerikler üretiyor.